wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Nietrafnie konserwowane płoty drewniane błyskawicznie się psują i mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie wskazane jest poznać typy konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa powinno się rozpocząć od poprawnego i starannego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Jak asekurujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne preparaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten rodzaj ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz